چرخش تاکتیکی مدعیان تقلب و طرح یک سوال بزرگ

پس از اعلام نتایج قطعی ریاست جمهوری یازدهم، «بی.بی.سی» فارسی با انتشار تحلیلی درباره ماهیت این انتخابات نوشت: «اولین پیام انتخابات تغییر و تحول و چیرگی عقلگرایی بر آرمان‌گرایی درسیاست ایران است.»

این روزها تحلیل‌هایی از این دست تبدیل به رویه‌ای در رسانه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی شده که تا پیش از مشارکت ۷/۷۲ درصدی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری مردم ایران در روز ۲۴ خرداد ماه همواره فراخوان عمومی برای تحریم انتخابات را در دستور کار خود قرار داده بودند.

همان رسانه ای که به عنوان لژیونر اپوزیسیون خارج نشین و غرب و با کمک آتش تهیه پیاده نظام داخلی به مدت ۸ ماه با کوبیدن بر طبل تقلب ۱۱ میلیونی در انتخابات دهم ریاست جمهوری ، کشور را در غبار فتنه فروبرد اما درنهایت نتوانست نتیجه مورد نظر را از این مغلطه بیرون بکشد.

به نظر می‌رسد در پیش گرفتن رویه پذیرش نتیجه انتخابات ، حاصل اختلافات عمیق اپوزیسیون بر سر تحریم آن و نتایجی باشد که پس از سالها آزمون و خطا به دست آمده، تا ضد انقلاب را از کسب نتایج قطعی به نسبی‌گرایی سوق دهد.

حتی اپوزیسیون هم در انتخابات یازدهم شرکت کرد

نمونه این اختلافات در یکی ازبرنامه‌های زنده «بی.‌‌بی.سی» فارسی پس از اعلام ریاست جمهوری حسن روحانی قابل مشاهده است. جایی که «شادی امین» فعال حقوق بشر همجنسباز در برنامه صبحگاهی ویژه پس از انتخابات، در بی‌بی‌سی فارسی از تحریم دفاع می‌کند و می‌گوید: «همه می‌دانند این کاندیداها، کاندیدای واقعی مردم نیستند در واقع ما که نمی‌توانستیم کاندیدا شویم و نمی‌توانستیم از فضای انتخاباتی استفاده کنیم [پس انتخابات باید تحریم شود] سقف آرزوهای مردم آن قدر پائین می‌آید که مثلا به روحانی راضی می‌شوند و تحت عنوان گفتمان مدرن از این آدم‌ها اسم برده می‌شود.

برای من که نه رأی می‌دهم و نه رأی دادن را تنها عمل سیاسی می‌دانم، این بحث خیلی مهم است. من هیچگاه در جمهوری اسلامی رأی ندادم و نخواهم داد؛ چون فکر می‌کنم عمل سیاسی ما می‌تواند فراتر از چارچوب‌های تعیین شده‌ای باشد که به ما می‌گویند. من در این سال‌ها دلم خواسته عمل مستقل خودم را داشته باشم.»

«مسعود بهنود» ضد انقلاب دیگری است که برعکس همپالکی هم جنسبازش سرش به سنگ خورده و در لندن در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شرکت کرده است و در مخالفت با «شادی امین» می‌گوید: «ما درخلأ حرف نمی‌زنیم . بلکه از ایران حرف می‌زنیم سی وچند سال پیش گروهی انتخابات را تحریم کردند و هنوز هم تحریم می‌کنند؛ اگر تحریمشان از طرف ملت ایران جوابی داده می‌شد من هم الان جزء آن‌ها بودم.ما یک طرحی داریم که ۳۶ سال است که نمی‌گیرد و مردم ایران به آن جواب نمی‌دهند. من در مقامی نیستم که بگویم اکثریت مردم ایران اشتباه می‌کنند.»

اما «ماهان عابدین» کارشناس دیگر «بی . ‌بی . سی» است که با تحریم انتخابات مخالفت کرده و تصریح می‌کند: «خانم امین گفته‌اند همه ما می‌دانیم این انتخابات واقعی نیست؛ ایشان به کدام جامعه آماری استناد می‌کنند؟ این واقعا برای من جالبه که بخشی از روشنفکران و نخبگان سیاسی به خودشان اجازه می‌دهند که از نگاه همه ما صحبت کنند. آن چه من می‌دانم برخلاف حرف شماست؛ مثلا خود من معتقدم این انتخابات برای ایران واقعی است. درست است که این نامزدها توقع مورد نظر ما را برآورده نمی‌کنند.»

تغییر تاکتیک مدعیان تقلب۸۸

شبکه «بی‌بی‌سی» فارسی در نهایت ترجیح داد ضمن گفت‌وگو با علی‌اصغر رمضان‌پور، معاون فرهنگی ارشاد دولت اصلاحات برشکست پروژه مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران که تاپیش از این با دست‌آویز قرار دادن شبهه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ دنبال می‌شد سرپوش بگذارد تا در سایه تغییر تاکتیک از تحریم به پذیرش انتخاباتی که نماینده اصلاح‌طلبان از صندوق آن بیرون آمده بتواند مطالبات نسبی خود را مطرح سازد.

براین اساس رمضان‌پور به «بی‌بی‌سی» فارسی می‌گوید: «به نظر من تا اینجای کار، انتخابات دو پیروز مهم داشت... یک پیروز ماجرا به نظر من مردم هستند که با انتخابات قهر نکردند. پیروز دیگر این انتخابات رهبر جمهوری اسلامی است که تا این لحظه توانسته است به تردیدها در مورد تقلب درشمارش آرا غلبه نماید و به میزانی اعتماد مردم را جلب نماید به اینکه امیدوار باشند شمارش آرا به طور دقیق انجام می‌گیرد.»

این تغییر تاکتیک در حالی قابل توجه است که «بی‌بی‌سی» فارسی تا آخرین لحظات سعی داشت تا به انتخابات ریاست جمهوری خدشه وارد سازد. براین اساس و روز ۲۲ خردادماه رضا پهلوی که دربرنامه خبری این شبکه شرکت کرده بود انتخابات جمهوری اسلامی ایران را غیر سالم و غیر آزاد معرفی کرد و همه را دعوت به تحریم آن کرد.

تحقق پیش‌بینی مقام معظم رهبری ۴ سال پس از فتنه

در حالی طرح شبهه تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری با هدف مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران بواسطه ایجاد بی اعتمادی عمومی انجام گرفت که حجت‌الاسلام مهدی طائب با اشاره به حضور حماسی ملت ایران در پای صندوق‌های رأی انتخابات یازدهم دراین باره گفت: «از جهات مختلف این انتخابات پیام‌های مختلفی داشت. آنها سالیان درازی است که با فریب‌کاری رسانه‌ای به دنبال این بودند که القا کنند نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه مردمی‌ ندارد، ولی در هر انتخابات از ملت ایران تو دهنی خوردند و این بار نیز دشمنان تودهنی سختی را از مردم ایران دریافت کردند. برخی از دشمنان می‌خواستند این گونه القا کنند که مردم آرام آرام از جمهوری اسلامی روی گردان شده‌اند، حضور پرشکوه مردم درانتخابات، تزویر آنها را از بین برد.

استکبار جهانی می‌داند که درباره نظام ایران دروغ می‌گوید، اما این دروغ را آنقدر تکرار کرده‌ که آرام آرام خودش هم داشت باور می‌کرد که مردم ایران از نظام رویگردان شده‌اند و پشت نظام خالی شده است؛ شاید دشمن به دنبال این بود که اگر این نظام پشتوانه مردمی‌اش را از دست داد، آنها نیز به دنبال گزینه‌های دیگری به خیال خودشان برای یکسره کردن کار نظام جمهوری اسلامی باشند.»
آنچه طائب از آن سخن گفت نکته‌ای بود که پیش از این مقام معظم رهبری در۲۰شهریورماه سال ۸۸ ودر گرماگرم ایام فتنه درباره آن این طور پیش‌بینی فرموده بود: «ان‌‌‌شاءاللَّه خواهید دید در انتخابات آینده - که حالا دو سه سال دیگر است - همین مردم با وجود همین بازیگری‌‌‌ای که مخالفان و دشمنان و غافلان و بی‌‌‌خبران داخلی کردند، یک حضور مستحکمِ قوی‌‌‌ای در انتخابات خواهند داشت.»

آقای هاشمی چرا انتخابات ۹۲ دموکراتیک است؟

اما همانطور که گفته شد وقتی سخن از فتنه ۸۸ به میان می‌آید، افکار عمومی را ناخودآگاه به یاد عملکرد پیاده نظام داخلی اپوزیسیون خارج نشین و به ویژه شبهه‌آفرینی‌های هاشمی رفسنجانی در سلامت انتخابات ۸۸ و نقش فرزندانش در آشوب‎های خیابانی آن سال می‌اندازد . و البته این سوال بزرگ را در اذهان ملت پدید می‌آورد که چگونه وی بدون هیچ توضیحی درباره اینکه به چه علت در آن برهه در برابر رأی مردم و رییس جمهور منتخب تمکین نکرده، انتخابات اخیر را دموکرات‌ترین انتخابات دنیا توصیف کرده است؟!

موضع اخیر هاشمی اعتراف به واقعیتی است که در سال ۸۸ توسط وی و همفکرانش زیر سوال قرار گرفت. به عبارت دیگر هاشمی، همسرش، فرزندانش و دیگر حامیان وی باید به این سوال اساسی پاسخ دهند که روند برگزاری یا دولت برگزار کننده انتخابات سال ۸۸ چه تفاوتی با سال ۹۲ کرده که وقتی این بار نامزد مورد نظرشان توسط ملت انتخاب شد، با ذوق زدگی هر چه تمام انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را «دموکرات‌ترین انتخابات دنیا» دانستند و ۴ سال پیش که نام موسوی از صندوق خارج نشد مدعی تقلب شده و کشور را ۸ ماه به محاق فتنه بردند.

خوردن۳۷۰ هزار رأی راحت است یا ۱۱ میلیون؟

پاسخ به این سوال وقتی مهم‌تر می‌شود که شورای نگهبان و وزارت کشوری که ۴ سال قبل درمعرض اتهام تقلب ۱۱ میلیونی قرار داشت، امروز حتی حاضر نیست یک درصد آرای حسن روحانی (تقریبا ۳۷۰ هزار رای) را جا به جا کند تا به واسطه آن، انتخابات را به دور دوم بکشاند و در نهایت با استفاده از این ظرفیت، فرصتی برای ناکامی او در انتخابات فراهم سازد؛ نکته‌ای که تامل در آن، پیام آور اوج میزان سلامت برگزاری انتخابات درساز و کار جمهوری اسلامی است که به رخ جهانیان کشیده شد.

این نکته مهمی است که محسن کوهکن عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آن می‌گوید: «آنچه مسلم است مقبولیت نظام جمهوری اسلامی ایران است. هیچ نظامی به اندازه ایران از مقبولیت مردمی برخوردار نیست. مردم در سازوکاری سالم در انتخابات شرکت کردند. این حضور نفی تقلب در سال ۸۸ بود. متاسفانه در انتخابات ۸۸ سران فتنه با نادانی، مقابل رأی و خواست مردم ایستادند، اما همین مردم بار دیگر با حضور گسترده خود نشان داند که هیچ تقلبی در انتخابات صورت نمی‌گیرد.»

نتیجه‌گیری

براین اساس و با این تکمله می‌توان از گزارش بالا نتایج ذیل را برای مخاطبین یالثارات استخراج کرد:
۱- بزرگترین پیام انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اسلامی ایران، مشروعیت طراز بالای نظام حاکم برایران و اعتماد بالای عمومی مردم به این نظام وجایگاه ولایت فقیه بود

۲- اعتراف روشن کنندگان شعله فتنه ۸۸ به صحت نتیجه انتخابات ۹۲ با همان سازوکار قبلی ، باطل کننده ادعای کذب تقلب توسط خود مدعیان آن ومؤید این واقعیت بود که مدعیان دمکراسی دارای اندیشه دیکتاتوری هستند

۳- بیگانگان و ضدانقلاب به این نتیجه رسیدند که به جای تحریم انتخابات و تلاش بی فایده برای مشروعیت زدایی از نظام جمهوری اسلامی ایران باید برموج سوار شوند و به جای تماشای صحنه پیشرفت ملت ایران با تاثیر‌گذاری براشخاص مستعد از فضای فراهم آمده بهره برداری نمایند تا شاید مثل دوره اصلاحات قادر باشند توسط کارگزاران حاکمیت به تضعیف نظام از درون بپردازند.

/ 1 نظر / 20 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]